_IGP3744_edited_edited.jpg
Vyhledat

Kvety vo Feng - Shui

Podľa tradičného čínskeho učenia o energiách podporujú zdravé čerstvé rezané kvety vo váze hojnosť a bohatstvo tomu na koho ich osviežujúca energia pôsobí. Tiež sú symbolom plodnosti a prosperity, ktorú darovanými kvetmi želáme obdarovanému. I toto je dôvod, prečo sa stali dôležitou súčasťou outfitu neviest. Každý blahoželajúci novomanželom prinesie kyticu, hoci si málokto uvedomuje jej prapôvod. Intuitívne však takto želáme prosperitu, plodnosť a hojnosť novomanželom.


V čínskej kultúre sú odpradávna uznávané rôzne konkrétne kvety pre ich hlbší význam.


Treba siahnuť po tých, ktoré prinášajú lásku a harmóniu a váš domov sa zmení na oázu pokoja, šťastia a dobrej energie. Na vytvorenie harmonického prostredia by mali byť kvety zdravé, životaschopné, plné sily, aby vnášali pozitívnu energiu do priestoru. Do vázy dávame čerstvé rezané kvety. Sú symbolom hojnosti, bohatstva a prosperity. Zvädnuté a poškodené vyhodíme, pôsobia deprimujúco a vytvárajú smutnú atmosféru. Medzi sušenými a umelými kvetmi vo feng-shui vyhrávajú jednoznačne tie umelé. Predstavujú jan, oheň a životnú energiu , musia byť však vždy čisté, nie zapadnuté prachom. Sušené kvety sú symbolom stagnujúcej energie, vyčerpania a vôbec by nemali byť súčasťou interiéru, aspoň nie dlhodobo.


Rezané kvety v červenej alebo v ružovej farbe v kombinácii s bielou vázou umiestnené v spálni pôsobia romanticky a zlepšujú partnerský vzťah. Do spálne však nepatria kaktusy, orchidey, paprade a kvety so špicatými listami, ktoré vytvárajú energiu jedovatých šípov. Nepatrí sem ani juka, svokrine jazyky a príliš aromatické alebo jedovaté izbové rastliny. Naopak, veľmi dobrou voľbou sú kvety s okrúhlymi tvarmi, ako je zamiokulkas, je to rastlina šťastia a peňazí, nenáročná na starostlivosť. Lesklými tmavozelenými listami oživí priestor.

Lipka africká, alebo inak izbová lipka, je stromčekom lásky, mieru a pokoja. Ak si želáte podporiť nezištnosť vzťahu a vniesť stabilitu a tiež bohatstvo do domova, zaobstarajte si tučnolist vajcovitý. Podpora bohatstva znamená nielen podpora financií, ale aj bohatstvo v duchovnej oblasti, priateľských vzťahoch, hojnosť dobrých zážitkov... samé slovo nám napomáha pochopiť, čo všetko to obnáša, veď boh a ty = bohaty 😉


Feng-shui má tiež obľúbenú rastlinku v prípade, že sa chystáte zmeniť zamestnanie, alebo chcete podporiť svoj kariérny rast. Podporia vás nádherné a dokonalé orchidee. Obklopte sa nimi a prinesú vám hojnosť, duchovný rozvoj a dokonalosť v kariérnom sne. Umiestnite ju do južnej časti príbytku, či obývačky. Rovnaký efekt má i lotos.


Ak je vašou prioritou zdravie, chcete si ho ešte viac upevniť, zaobstarajte si čínsku ružu, figovník kaučukový alebo fikus. Všetky tieto rastlinky s pevným dreveným kmeňom sú perfektné na podporu zdravia a životnej sily. Umiestnite ich do východnej časti vášho domu alebo kancelárie.


Túžiaci po harmonickom vzťahu plnom lásky, pravidelne oživujte svoj príbytok kytičkou pivoniek. Tieto rozkošné kvety podporujú lásku a romantiku. Ak túžite po novom partnerovi, naaranžujte si pivonky do spálne. Dobre poslúžia aj halúzky rozkvitnutej čerešne, ktorá symbolizuje nové začiatky. Na podporu párovej symboliky, umiestnite do spálne dve rastliny, ktoré spolu ladia.


Feng-shui rastlinky užívajúce si harmonicky prúdiacu energiu „chi“ sa vám poďakujú, ak ich nezasadíte do plastových črepníkov, ale skôr tých prírodných, drevených, keramických, či sklenených.

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše