_IGP3744_edited_edited.jpg
Vyhledat

Kvetnaté reči ešte nikdy neprilákali včely


Prečo? Pretože príroda je múdra a zariadila to tak, že aj tá mini včielka má dostatok rozumu na to, aby vedela, že z kvetnatých rečí sa nenaje. Ale keby bola človek, kvetnaté reči by ju veľmi lákali.


Všetko, čo sa označí za kvetnaté, jednoznačne je myslené za honosné, pestré, lákavé, ozdobné a bohato vyzerajúce. Pretože kvety také sú. A to my radi. Ľúbime príbehy nadnesené, najlepšie s pestro upravenou skutočnosťou, ktoré v nás zanechajú to presvedčenie, ktorému chceme veriť.


Z kvetnatých rečí sa síce nenaje včela, ani človek, ale naje sa naša duša. Naša duša sa takto nasýti príjemných emócií a predstáv. Lebo kvetnaté reči robia náš život krajším. Tak ako včely lákajú kvety na lúke, tak ľudí lákajú kvetnaté reči o čomkoľvek. Malá včela vraj stihne opeliť viac kvetov, ako ktorýkoľvek iný opeľovač na zemi, získava tak významné postavenie v kolobehu prírodného života. Taký jeden človek, optimisticky naladený, vnímajúc krásy života, s potrebou pôsobiť kvetnato ďalej, zas dokáže svojím kvetnatým životným nastavením spestriť životy iných menej kvetnato žijúcich ľudí. Tiež si tak získava významné miesto v kolobehu života. Vieme, že energia je nezničiteľná, len sa transformuje ďalej. Takže čím viac kvetnato zasiahnutých ľudí je, tým väčšia šanca, že svoju kvetnatú energiu posunú kam treba. A hneď je z planéty Zem väčšia lúka!


Rozprávanie ľudí o svojich zážitkoch z dovoleniek, o deťoch, o spomienkach na svoje detstvo, staré lásky, časy v školských laviciach, je vždy aspoň mierne nadnesené, prikrášlené, pestré, z toho vzniklo, že „kvetnaté“. Neubránime sa tomu, ani keď sa snažíme. Aj sami tomu veríme, že skutočnosť bola vždy krajšia, než naozaj bola. Je to preto, lebo človek, optimistický to tvor, naladený na lásku a šťastie, s víziou len krásnej budúcnosti, si uchováva len tie pekné spomienky, alebo zväčša tie pekné. Pretože títo ľudia s kvetnatými rečami, to sú tí so zdrojom radosti, vytvárači zážitkov, rozprávači príbehov, jednoducho kvetnatý ľudia, ktorý nám robia život pestrejším. Tu vidíme jasný dôkaz o dôležitosti kvetov v každom kúte našich životov. Včielka kvety potrebuje, sú pre ňu zdrojom života, zmyslom života. Človek potrebuje kvetnaté reči, lebo ho smerujú na krajší zmysel života.


Ktokoľvek chce žiť bohatý, pestrý, veselý, láskyplný a s prírodou spätý život, vnáša kvety, kde len môže. I do rečí.

0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše