_IGP3744_edited_edited.jpg
Vyhledat

Poslanie kvetov
Kvety sú symbolom života. Je v nich slnko, voda, pôda, dávajú nám kyslík, robia nám radosť svojou farebnosťou, pripomínajú nám rôznorodosť, vytvárajú si priateľov, ktorých hostia a vďaka nim zas oni prosperujú. Ako stromy vytvárajú domov rôznym zvieratkám, kvety vytvárajú tiež domov tým menším tvorom. Ukazujú nám kolobeh života taký, aký by mal byť vnímaný aj nami. Pripomínajú nám to, čo je najdôležitejšie. Ako každý tvor a vec na zemi majú zmysel, majú ho aj kvety. Každý jeden kvet ukrýva hlbší význam, každý jeden je čitateľný, každý jeden nesie odkaz.


Kvety žijú. S ranným slnkom sa otvárajú a ponúkajú všetko pre toho, kto potrebuje. Ak je

o ne dobre postarané, tešia sa zdraviu dlho a dlho nám vedia ponúkať svoje dary, pomáhať, robiť radosť. Obracajú sa za svetlom, cítia teplo, lásku slnka. Tak ako človek sa automaticky prikláňa tam, kde to vyživuje jeho dušu, telo.


Kvety nás nikdy neomrzia. Majú svoju špeciálnu misiu, vibrácie, ktoré nie sú viditeľné voľným okom, ale cítime ich pozitívne na svojom správaní. Sú zdrojom životnej energie.

Pri pohľade na kvet sa nedá hnevať a mať zlú náladu. V domovoch rozprúdia tú správnu energiu. Preto sú symbolom radosti, dobrej nálady, nádeje... Preto nimi radi obdarúvame tých, ktorých máme radi, chceme im tie „kvetné“ emócie darovať, preniesť na nich kúsok šťastia, ktoré príroda vie dať. Aj tým, ktorým by sme sa radšej vyhli, prinášame kvety. Vieme, že si prilepšíme, získame pozornosť, že kvetmi nič nepokazíme. Pripomínajú nám, že život má byť veselý. Že keď taký jemný kvet zvláda silu prírody (dažde, vietor, zimu, horúco), silu človeka (pošliapanie, stroje, betónovanie...), tak vieme zvládať my všetci. Kvet je radosť. Ukazuje nám krásu bytia, kolobeh života – o koľko viac rozseješ pekného, o to viac sa z toho neskôr budeš radovať, a aj pominuteľnosť krásneho.


Kvety a kytice majú ochrannú schopnosť. Zabraňujú negatívnym vplyvom, šíria vôňu, ktorá pôsobí blahodárne na ducha človeka. Sú estetické, je to kúsok prírody v dome, rozveseľujú nás svojou farebnosťou. Nútia nás dotknúť sa ich a nechať prejsť živú energiu na nás - cez nás.


Ako človek nemá svojho identického dvojníka i s kvetmi je to rovnako. Každý je dokonalý a každý je sám sebou, nemá svoju kópiu. Je originál. Vybrať svoj obľúbený kvet je veľmi ťažké, je to ako povedať, ktoré svoje dieťa máte najradšej.


Kvety majú významné miesto v našom svete, sú neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Obklopujeme sa nimi, kde len môžeme bez toho, že by sme si to uvedomovali. Na steny si lepíme tapety s kvetinovým vzorom, kvety vládnu v módnom svete, žienky si lepia na autá, čím symbolizujú „pozor na nás! Sme jemné hoci v divočine cestnej premávky... Ovládajú naše emócie. Naučme sa ich čítať a odovzdávať prostredníctvom nich tajomné odkazy (odšifrovať ich poslanie).


Podľa tradičného čínskeho učenia o energiách podporujú zdravé čerstvé rezané kvety vo váze hojnosť a bohatstvo tomu na koho ich osviežujúca energia pôsobí. Tiež plodnosť a prosperitu, ktorú želáme obdarovanému. Stali sa dôležitou súčasťou outfitu neviest, i každý blahoželajúci novomanželom prinesie kyticu, hoci si málokto uvedomuje ich prapôvod. Takto však želáme prosperitu, plodnosť a hojnosť novomanželom.


Kvety sú súčasťou jemnohmotného prostredia našej Matky Zeme. Podporujú v nás lásku k prírode a lásku k sebe samým. Kto sa zaoberá kvetmi, má chuť žiť lepšie. Hoci nie sú vhodné v miestnostiach, kde sa spí, naopak, pri posteliach chorých a rehabilitujúcich sa ľudí pôsobia ozdravujúco, prinášajú životnú energiu tomu, kto sa potrebuje zotaviť.

Matka príroda zjavne mala svoju šťastnú chvíľu fantázie, keď vytvorila kvety.

2 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše